Музыкальный форум
Вернуться   Музыкальный форум > Музыкальные стили и направления > Хоровая музыка > А капелла

А капелла Современная акапельная музыка, хоровое и сольное пение без музыкального сопровождения

Ответ

Опции темы Опции просмотра
Старый 15.06.2018, 13:17   #1
Shapov111

развернуть, свернуть

Жанна Фриске - Ла-Ла-Ла (акапелла)

Hello, firstly I should say, that I'm not from Russia, so I'm so sorry to not writing in your language.
Recently, I've heard a good russian song, Жанна Фриске - Ла-Ла-Ла. I'm a music producer so I decided to remix this song and now I'm looking for acapella of this track. I found in the Internet an acapella, but this is bad quality, so I'm looking for high quality acapella. The best if it would be Studio or Almost Studio Acapella.
Thank you and I'm sorry if I'm writing in the wrong section on the forum, but I dont understand russian language and I wrote my post in the first section which I saw
I would be very grateful if you could send me names of russian music forums or pages with acapellas. Thank you

Shapov111 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 15.06.2018, 13:28   #2
Akela

развернуть, свернуть

Цитата:
Сообщение от Shapov111 Посмотреть сообщение
Hello, firstly I should say, that I'm not from Russia, so I'm so sorry to not writing in your language.
Recently, I've heard a good russian song, Жанна Фриске - Ла-Ла-Ла. I'm a music producer so I decided to remix this song and now I'm looking for acapella of this track. I found in the Internet an acapella, but this is bad quality, so I'm looking for high quality acapella. The best if it would be Studio or Almost Studio Acapella.
Thank you and I'm sorry if I'm writing in the wrong section on the forum, but I dont understand russian language and I wrote my post in the first section which I saw
I would be very grateful if you could send me names of russian music forums or pages with acapellas. Thank you
Для не понимающих английский
Привет, во-первых, я должен сказать, что я не из России, поэтому мне очень жаль, что я не писал на вашем языке.

Недавно я услышал хорошую русскую песню, Жанна Фриске - Ла-Ла-Ла. Я музыкальный продюсер, поэтому решил ремикшировать эту песню, и теперь я ищу acapella этого трека. Я нашел в Интернете, но в плохом качество, поэтому я ищу высококачественную акапеллу. Лучше всего, если это будет Studio или Almost Studio Acapella.

Спасибо, и мне очень жаль, если я пишу в неправильном разделе на форуме, но я не понимаю русский язык, и я написал свой пост в первом разделе, который я видел

Я был бы очень благодарен, если бы вы могли прислать мне названия российских музыкальных форумов или адреса страниц с акапеллами. Спасибо.
Старый 15.06.2018, 13:30   #3
Alisa

развернуть, свернуть

@Shapov111, hello.
Forgive me for my english
Dont worry about the placement. This option is suitable?
Вложения
Тип файла: mp3 zhanna-friske-la-la-la-akapella-diy.mp3 (7.15 Мб, 4 просмотров)
Alisa вне форума   Ответить с цитированием
Старый 15.06.2018, 13:34   #4
Shapov111
Автор темы Автор

развернуть, свернуть

Добавлено через 1 минуту
Цитата:
Сообщение от Alisa Посмотреть сообщение
@Shapov111, hello.
Forgive me for my english
Dont worry about the placement. This option is suitable?
Alisa, I have this version of acapella (DIY), but I'm looking for Studio Acapella , so that I wrote this post. But thank you for willingness
Shapov111 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 15.06.2018, 14:30   #5
Alisa

развернуть, свернуть

Ok, I'll try to found.

Добавлено через 51 минуту
I'm afraid that in the studio quality this song is not freely available on the Internet, we will not find it.
On our a cappella websites do not have anything.
Need to contact the copyright holders only.
I think so...
Alisa вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
жанна фриске

Опции темы
Опции просмотра